Skip to main content

Krepšelis

Uoslės treniravimo praktika, tai terapija kurios metu atsisėdama kur tyliau panašiai kaip atsipalaidavimo pozoje per meditacija ir degustuojami, uodžiami keturi skirtingi eteriniai aliejai. Šioje ypatingoje ir gilioje uostymo meditacijos praktikoje yra apjungiama ir vizualizacijos technika – uodžiant kiekvieną eterinį aliejų, vizualizuojate, įsivaizduojate mintyse augalo paveikslą, kurį tuo metu degustuojate ir atvira širdimi leidžiate sau pajausti kokius ženklus siunčia kūnas bei kokios reakcijos pasireiškia.

Šioje patyriminėje uostymo meditacijoje, ne tik sau leidžiate atsipalaiduoti, bet tai efektyvus būdas treniruoti uoslės receptorius bei būdas greičiau „atgauti“ uoslę ypatingai po covid ligos. Tačiau tam, kad ši aromaterapijos meditacija pasiteisintų, rekomenduojama šia praktika užsiimti bent kas dieną po kelias minutes, ir jau po kelių mėnesių tikėtina pamatysite skirtumus.

Sinusų gale esantys olfaktorinės sistemos nervai gali regeneruoti, tai yra atsinaujinti, tad ši eterinių aliejų meditacija, gali būti ne tik malonus estetinis kvapų kelias į geresnį savęs pažinimą, bet ir malonus būdas išlavinti ir pagerinti uoslę. Juk žmogus turi net 12 milijonų uodžiamųjų receptorių ir gali atpažinti iki 10 000 tūkstančių skirtingų kvapų. Tad, kodėl gi nepraturtinti uodžiamųjų kvapų bibliotekos padovanojant sau kelias minutes uodžiant malonius eterinių aliejų kvapus ?

Kaip teisingai atlikti uoslės treniravimo technika ?

 1. Pasirinkite keturis eterinius aliejus, kuriuos degustuosite
 2. pasirinkite vieną eterinį aliejų ir užlašinkite 25 lašus ant natūralios vilnos arba medvilnės gabalėlio.
 3. įdėkite įkvepintą gabalėlį į stiklinį indelį (tinka 30- 50ml stiklo kosmetikos tara su užsukamu dangteliu), užsukite dangtelį.
 4. patogiai atsisėskite erdvėje, kurioje tinka medituoti ir įkvėpkite kiekvieno eterinio aliejaus (iki 2 min)
 5. tuomet pasirinkite vieną indelį, atidarykite jį .
 6. uoskite iš indelio eterinį aliejų , maždaug 10 cm nuo nosies.
 7. įkvėpkite ir iškvėpkite lėtai
 8. vizualizuokite augalą , kurį tuo metų uodžiate, su dėkingumu įsivaizduokite kur augalas galėjo augti, kaip žydi, pajauskite kokius emocinius prisiminimus eterinis aliejus jums kelia, pajauskite širdimi.
 9. jei sunku identifikuoti kvapą, lengvu įkvėpimu pakartokite dar kartą.
 10. kiekvieną kartą po degustacijos,užsukite tvirtai kiekvieną indelį.
 11. eterinio aliejaus kvapas indelyje turėtų išsilaikyti mažiausiai apie mėnesį laiko.